جلسه هم اندیشی شهرداران جنوب استان و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان خراسان رضوی

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی بر همکاری با شهرداری های شهرهای جنوب استان برای احداث نیروگاه خورشیدی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری فیض آباد، صبح امروز در نشستی تخصصی با حضور شهرداران یونسی، فیض آباد، شهرآباد، بیدخت، جنگل، شادمهر، بجستان، معاون شهرداری کاخک و میثم کرمانی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، ساز و کار های احداث نیروگاه خورشیدی و انرژیهای تجدید پذیر برای شهرهای جنوب استان مورد بررسی قرار گرفت.
میثم کرمانی در پی این نشست گفت: با توجه به ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها و رسالت سازمان همیاری در این خصوص، شهرداران با احداث نیروگاه خورشیدی به عنوان هاب انرژی های تجدید پذیر در منطقه جنوب خراسان رضوی با هدف ایجاد اقتصاد پایدارمحلی برای این شهرداری ها موافقت کردند.
وی افزود: از دیگر اهداف این طرح، ایجاددرآمد پایدار برای دوره حداقل ۲۰ساله در شهرداری های این منطقه و ماندگاری سود کلان ناشی از سرمایه گذاری در حوزه ی انرژی های خورشیدی و جلوگیری از خروج منابع از منطقه است.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: هدفمند ساختن سرمایه های خرد محلی و مدیریت سرمایه های سرگردان با استفاده از راه اندازی نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر نیز از دیگر اهداف این طرح خواهد بود.
گفتنی است در این جلسه، شهرداران با واگذاری مدیریت جامع طرح احداث نیروگاه های خورشیدی و دیگر انرژی های تجدید پذیر به سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی موافقت کردند.
همچنین جذب سرمایه گذار و منابع لازم برای احداث مجموعه نیروگاه های تجدید پذیر و ترویج اهداف این پروژه توسط شهرداری ها و جذب سرمایه های خرد و بومی با همکاری سازمان همیاری شهرداری ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *